Sağlığım İçin Herşey Sağlık Kitapları Serisi”nin ilk kitabı “Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler” piyasaya çıktı.

Sağlık Adası Yayınları’ndan çıkan kitapta gazeteci Esra Kazancıbaşı Öztekin’in Türkiye’de alanında uzman 15 hekimle viral hepatitler konusunda yaptığı söyleşiler yer alıyor. Viral hepatitlerle ilgili merak edilen her sorunun yanıtının yer aldığı bir başucu rehberi niteliği taşıyan kitaptaki bazı konu başlıkları şöyle:

Her viral hepatit geçiren kişide sarılık görülür mü? Taşıcılarda hastalığın alevlenme riski var mı? Hepatit B ya da C virüsüyle temas etmiş kadınlar hamile kalabilir mi, tüp bebek yaptırabilir mi? Bebeklerde ve çocuklarda viral hepatitlerin önemi nedir? Evde, okulda ya da işyerinde yakın temasta olduğunuz biri hepatit geçirirse hangi önlemleri almalı? Karaciğer yetmezliği ve siroz nasıl belirti verir, kimlere karaciğer nakli gerekir? Yağlı karaciğer hastalığı siroza dönüşür mü? Başkalarına bulaşma ve karaciğer yetmezliğine dönüşme riski olan bir hastalıkla yaşamanın getirdiği ruhsal sorunlarla nasıl başa çıkılır? Hepatit virüsüyle temas edenler cinsel yaşamda nelere dikkat etmeli? Kitapta, viral hepatitlerle ve karaciğer hastalıklarıyla ilgili bu tür yüzlerce sorunun cevabını yer alıyor.


www.sagligimicinhersey.com portalı ile aynı adı taşıyan sağlık kitapları serisinde Esra Kazancıbaşı Öztekin Prof. Dr. Ulus Akarca, Prof.Dr. Prof. Dr. İsmail Balık, Hülya Koçak Berberoğlu, Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu, Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğaş, Prof. Dr. Ramazan İdilman, Prof. Dr. Semra Kahraman, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Kaymakoğlu, Prof. Dr. Sedat Özkan, Doç. Dr. Mehmet Sökmen, Prof. Dr. Fehmi Tabak, Prof. Dr. Nurdan Tözün, Prof. Dr. Gaye Usluer ve Prof. Dr. Cihan Yurdaydın’la yaptığı söyleşilerde Hepatit A, B, C, D, E, F ve G bulaşma, korunma yolları, teşhis ve tedavi yöntemleri anlatılıyor.

SORULAR VE YANITLARLA HEPATİTLER

Kitabın adı: Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler

Sağlık Söyleşileri: Esra Kazancıbaşı Öztekin

Yayınevi: Sağlık Adası

Dizisi: Sağlığım İçin Herşey Sağlık Kitapları Serisi

Türü: Sağlık

Cilt Bilgisi: Karton

Kağıt Bilgisi: 2. Hamur

Basım Tarihi:Mayıs 2011

Sayfa Sayısı: 320

Kitap Boyutları: 14x21cm

ISBN No:978-605-62225-0-4

Etiket Fiyatı:15 TL